Достапни линкови

Израелскиот Премиер Нетанјаху без успех во Вашингтон


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ја заврши посетата на Соединетите Држави без решение за разликите со Вашингтон околу изградбата на еврејските населби. Според Нетанјаху, некаков прогрес имало, но американски преставници по средбата меѓу Нетанјаху и специјалниот пратеник Џорџ Мичел тоа го негираа.
XS
SM
MD
LG