Достапни линкови

Босанската полиција уапси воен злосторник


Потпаролот на босанското обвинителство, Борис Грубесиќ денеска изјави дека полицијата го уапсила 62-годишниот Хасан Хакаловиќ обвинет за воени злостортва.Уапсениот е обвинет за злосторства направени за време на босанскиот конфликт, односно е обвинет дека не презел никакви мерки против војниците кои под негова команда убиле 22 храватски цивили во Трусина.
XS
SM
MD
LG