Достапни линкови

Русија и САД поблиску до нов договор за нуклеарно разоружување


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска во Москва изјави дека Соединетите држави и Русија се на работ на согласност за новиот договор за нуклеарно разоружување. Клинтон по разговорите со рускиот претседател Дмитри Медведев додаде дека преговарачките тимови ги решиле сите поголеми прашања и оти сега се работело на техничко ниво. Клинтон пред да ја заврши посетата на Москва ќе се сретне и со премиерот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG