Достапни линкови

Израелски воени авиони извршија напади врз Газа


Израелските воени авиони извршија ракетни напади во внатрешноста на Газа, кај Кан Јунис и Газа Сити, во кои немало повредени. Вчера од палестинските територии беше истрелана ракета од која загина тајландски работник во Израел. Одговорноста ја превзеде непозната група Ансар ал Суна.
XS
SM
MD
LG