Достапни линкови

Продолжува судењето на тројца хрватски генерали за „Олуја“


Пред Хашкиот трибунал денеска ќе биде продолжено судењето против хрватските генерали Анте Готовина, Иван Чермак и Младен Маркач. Тие се обвинети за прогон на српското население од Книнска краина за време и по операцијата „Олуја“ во летото и есента во 1995- та година.
XS
SM
MD
LG