Достапни линкови

Тропска бура во Мадагаскар


Најмалку 14 луѓе загинале , неколкумина се водат за изчезнати и речиси 40 илјади луѓе останале без своите домови по тропската бура што го зафати Мадагаскар, пренесуваат новинските агенции. Најголемиот проблем со кој се соочуваат сега властите е евакуирање на жртвите велат од службите за брза помош. Во последниве две години во тек на циклонскиот период загинале над 100-тина луѓе.
XS
SM
MD
LG