Достапни линкови

Израел времено ги блокира приодите од Западниот Брег


Израел времено ги блокира приодите од Западниот Брег за да го спречи влезот на палестинците. Деновиве имаше немири во Ерусалим и други места поради застојот во мировниот процес и вклучувањето две локации на листата на национално наследство на Израел.
XS
SM
MD
LG