Достапни линкови

Земјотрес во близина на Скопје


Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека епицентарот на земјотресот бил 120 километри северозападно од Скопје, со интезитет од 4,8 степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG