Достапни линкови

Уапсени членови на тајната иранска служба во Италија


Италијанската полиција соопшти дека уапсила 7 луѓе за кои се сомнева дека криумчарат оружје за Иран. Властите веруваат дека уапсените се членови на иранската тајна служба.Италијанската полиција соопшти дека во соработка британскта, швајцарската и романската полиција трагаат по уште двајца членови на групата.За Иран важи меѓународна забрана за трговија со оружје.
XS
SM
MD
LG