Достапни линкови

Брисел- прва дестинација на Јанукович


Новиот украински претседател Виктор Јанукович ќе го посети Брисел, каде што ќе разговара со највисоките претставници на Европската Унија. Одлуката на Јанукович, неговата прва посета како претседател да биде Брисел, се толкува како негов обид да докаже дека не е проруски ориентиран. По Брисел, на 5-ти март, предвиено е Јанукович да ја посети и Москва.
XS
SM
MD
LG