Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо


Времето ќе биде променливо облачно, а во попладневните часови во северните делови од земјата можна е појава на слаби локални врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од девет до 17 степени. Во Скопје и околината се очекува да преовладува слично време, со температура до 15 степени.
XS
SM
MD
LG