Достапни линкови

Бурата „Ксинтија“ тргна кон Германија и Холандија,50 загинати


Бројот на загинати во невремето во Западна Европа постојано расте. Новинските агенци известуават дека до сега загинале над 50 луѓе и стотици се повредени. Метеоролозите јавуваат дека бурата „Ксинтија“ сега се движи кон Германија и Холандија. Досега само еден човек загинал во Германија откако дрво паднало врз него. Француските власти стравуваат дека бројот на загинати ќе се зголемува .
XS
SM
MD
LG