Достапни линкови

ОН со уште едно барање за истрага за воен криминал во Газа


Генералното Собрание на Обединетите Нации им даде на Израел и Палестинците дополнителни 5 месеци за независна истрага за воен криминал во Газа за време на 22 дневниот конфликт минатата зима. Според извештајот на панелот воден од судијата Ричард Голдстон, и двете страни починиле воен криминал. Ако повторно не испеат во истрага, ОН се заканија со „идни акции“.
XS
SM
MD
LG