Достапни линкови

Турски ТАВ ќе управува со македонските аеродроми


Турската авио компанија Тав најави денеска дека во понеделник ќе го преземе стопанисувањето со аеродромите во Скопје и Охрид.Главниот директор на компанијата Мурат Орнелек изјави дека реконструкцијата и модернизацијата на овие два аеродроми ќе започне наскоро а изградбата на карго аеродромот во Штип ќе стартува по 10 години.
XS
SM
MD
LG