Достапни линкови

Претседателот Иванов му ја честита изборната победа на Јанукович


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до Виктор Јанукович по повод неговиот избор за претседател на Украина. Во честитката, како што соопшти претседателскиот кабинет, Иванов изразува задоволство од досегашниот развој на пријателските односи и соработката меѓу двете земји, со надеж дека таа ќе продолжи во сите сфери од заемен интерес.
XS
SM
MD
LG