Достапни линкови

Ахмадинеџад - Иран е сега нуклеарна држава.


Иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџад изјави дека во земјата е произведен првиот пакет високо збогатен ураниум. Зборувајки на манифестацијата по повод 31 годишнина од иранската револуција, Ахмадинеџад изјави дека Иран е сега нуклеарна држава. Ова гориво за нуклеарни централи може да се употреби и како материјал за нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG