Достапни линкови

Јанукович победник на претседателските избори во Украина


Украинската централна изборна комисија соопшти дека според прелиминарните резултати од претседателскит избори, победник е Виктор Јанукович со освоени 49 насто. Јулија Тимошенко, која според комисијата освоила 45 насто, сеуште не го признава поразот, а нејзината партија обвини за нерегуларности. Меѓународните посматрачи ги оценија претседателските избори во Украина како чесни и транспарентни.
XS
SM
MD
LG