Достапни линкови

Тимошенко: Никогаш нема да ги признаам изборите


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко ќе започне акција за да ги доведе неделните изборите во прашање, и се заканува со долга правна битка јавува денеска Ројтерс. Еден локален весника пренесува изјава на Тимошенко во која се вели дека „ никогаш нема да ги признае изборите“ , и дека ќе се обиде да докаже дека тие се една „ цинична “ измама на нејзиниот ривал. Русија и Соединетите Американски Држави испртатија честитки за победата до Виктор Јанукович известува Ројтерс.
XS
SM
MD
LG