Достапни линкови

Во сообраќајна несреќа во Украина загинале свештеници


Шест христијански свештеници и црковен работник загинале во сообраќајна несреќа во Украина.Несреќата се случила на автопатот во близина на источната провинција Харков .Во сообраќајни несреќи на украинските патишта гинат годишно над 9 000 луѓе.
XS
SM
MD
LG