Достапни линкови

Партијата на Тимошенко ќе ги оспорува изборите во Украина


Членовите на партијата на Јулија Тимошенко денеска соопштија дека ќе ги оспорат резултатите од неделните претседателски избори. Според досега избројаните гласови Виктор Јанукович победи на изборите со 3 проценти водство. Премиерката Тимошенко сеуште не излегла во јавноста по изборите.Заменикот шеф на партијата на Тимошенко, Олена Шустик изјави дека прво ќе барат повторно броење на гласовите, па потоа ќе одат на суд.
XS
SM
MD
LG