Достапни линкови

Медведев предложи нов Претседател за Република Дагестан


Рускиот претседател Дмитри Медведев го номинираше Магомед Салам Магомедов за нов Претседател на Републиката Дагестан . Мандатот на сегашниот претседател ќе заврши на 20 февруари.Новопредложениот претседател е син на претходниот лидер на Републикатa, а неговата кандидатура мора прво да биде одобрена од стана на официјалните законодавни тела .
XS
SM
MD
LG