Достапни линкови

Во Хаити најден преживеан две недели по земјотресот


Еден маж е извлечен жив од урнатините на главниот град на Хаити, Порт о Пренс, две недели по катастрофалниот земјотрес. Американските трупи го извадиле човекот дехидриран и со скршена нога и веднаш го пренесле во болница. По земјотресот, во кој се претпоставува дека загинале 150 илјади луѓе, од урнатините се извадени 130 преживеани.
XS
SM
MD
LG