Достапни линкови

Состанок за Авганистан во Истанбул


Лидери од земјите кои се граничат со Авганистан денеска треба да се сретнат во Истанбул, Турција. Тема на лидерската среба е како да се помогне за Авганистан да оствари мир и стабилност. На средбата би требало да се сретнат авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, претседателот на Пакистан Азиф Али Зардари и претставници од Иран, Кина, Таџикистан и Туркменстан.
XS
SM
MD
LG