Достапни линкови

Жртви од студентото време во Европа


Во текот на изминатиот викенд од снежните бури, но и од исклучително ниските температури во Турција и Бугарија починале најмалку три лица, јавуваат агенците, додавајќи дека и во други делови на Eвропа екстремните зимски услови предизвикале смрт на десетици бездомници. Во Романија, како што соопштија властите, од студениот бран починале пет луѓе.
XS
SM
MD
LG