Достапни линкови

Тадиќ: Изјавата на Месиќ е воено подбуцнување


Српскиот претседател Борис Тадиќ најави дека, на утрешната седница, ќе го извести Советот за безбедност на Обединетите нации за изјавата на хрватскиот претседател Стипе Месиќ.
Тадиќ оценува дека изјавата на Месиќ за воена интервенција на хрватските сили, во случај на распишување на референдум за самостојнист на Република Српска претставува директно „воено подбуцнување и закана за безбедноста во регионот“.
XS
SM
MD
LG