Достапни линкови

4-ца милитанти убиени во Дагестан


Властите во Русија соопштија дека во северно-кавказката република Дагестан биле убиени 4-ца милитанти откако одбиле да запрат на полициски контролен пункт. По престрелката, во автомобилот на милитантите биле пронајдени гранати оружје и муниција.
XS
SM
MD
LG