Достапни линкови

Осуден терористичкиот лидер, Закарија Амара во Канада


Канадскиот Суд го осуди на доживотна казна затвор лидерот на терористички заговор, Закарија Амара. Амара се изјасни за виновен , призна дека планирал да изврши терористички напад поставувајќи камион- бомби пред канадската воена база и канадската агенција за разузнавање. Целата на планираните напади била да се заплаши Канада и да ги повлече војниците од Авганистан.

XS
SM
MD
LG