Достапни линкови

ОН го пронајдоа телото на шефот на мисијата во Хаити


Обединетите Нации ја потврдија смртта на шефот на мисијата во Хаити. ОН соопшти дека телото на Хеди Анаби било пронајдено под урнатините на зградата во која беше сместена организацијата. Генералниот секретар Бан Ки Мун изјави дека телата на заменикот на Анаби, Луиз Карлос да Коста и на полицискиот комесар Даг Коутс се исто така пронајдени.

XS
SM
MD
LG