Достапни линкови

Пахор утре во посета на Македонија


Делегацијата на владата на Република Словенија, предводена од премиерот Борут Пахор и министерот за надворешни работи Самуел Жбогар утре ќе допатува во работна посета на Македонија. Македонските власти соопштија дека утре Пахор ќе оствари тет-а-тет средба со премиерот Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG