Достапни линкови

Ракомет квалификации за СП: Македонија-Турција 36-25


Македонската машка ракоментна репрезентација ја совлада Турција со 35-26 и со тоа останаа во трката за јунскиот бараж за пласман на светското првенство во Шведска наредната година. На полувреме репрезентацијата водеше со 15-13. Поради вчерешното реми со Литванците, ракоментарите ќе мора да го чекаат резултатот од утрешниот натпревар меѓу Турција и Литванија за да видат дали ќе го обезбедат првото место. Литванија утре ќе треба да ја победи Турција со помала гол разлика.
XS
SM
MD
LG