Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните и јужните делови ќе биде променливо облачно со слаби врнежи од дожд во пониските места, а на планините снег. Утринската температура е меѓу минус три и три, а дневната ќе се движи од четири до девет степени. Во Скопје ќе биде умерено облачно, повремено сончево со утринската температура околу нула, а дневната ќе достигне до седум степени.
XS
SM
MD
LG