Достапни линкови

Експлозија во Карачи, - 6 загинати


6 лица загинале при експлозија во една куќа во пакистанскиот град Карачи. Според локалната полиција, во куќата биле пронајдени рачни гранати, автоматско оружје и муниција, па се верува дека до експлозијата во куќата во која престојувале милитанти, дошло случајно.
XS
SM
MD
LG