Достапни линкови

Шумахер повторно ќе се натпреварува во Формула 1


Михаел Шумахер по пауза од три години соопшти дека ќе се врати во Формула 1 трките и дека ќе вози за тимот на Мерцедес во 2010 година. Шумахер кој ќе наполни 41 година во јануари е најуспешниот натпреварувач во Формула 1. Тој досега има освоено 7 светски титули, а во 91 трка завршил на првата позиција.


XS
SM
MD
LG