Достапни линкови

Салил Шети нов претседател на Амнести Интернешнел


Организацијата за човекови права Амнести Интернешнел го именува Салил Шети за нивен нов генерален секретар. Шети е индиец и беше директор на милениумската камапањата на ОН за намалување на сиромаштијата во последниве 6 години. Амнести Интереншнел која се наоѓа во Лондон има над 2 милиони членови и претплатници во над 150 земји од светот.

XS
SM
MD
LG