Достапни линкови

Осомничените американци ќе бидат депортирани од Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека 5-мината млади американски муслимани, осомничени за поврзаност со тероризам, веројатно ќе бидат депортирани. Агенти на Еф Би Ај и се приклучија на пакистанската полиција во истрагата против 5-те америкаци, кои беа уапсени во Пакистан. Тие се осомничени дека најнапред се обидувале да контактираат со терористи преку интернет, а потоа допатувале во Пакистан.
XS
SM
MD
LG