Достапни линкови

Во Иран осуден новинар на 9 години затвор


Уредникот на сега забранетиот ирански весник Сармајех, Саџед Лајлаз е усуден на 9 години затвор поради учество во илегални собири и држење доверливи информации. Лајлаз е критички настроен кон Претседателот на Иран Махмуд Ахмадинеџат.
XS
SM
MD
LG