Достапни линкови

Прогноза за времето- облачно со дожд


Времето во Македонија ќе биде облачно со поинтензивни врнежи од дожд, особено во југоисточните делови од земјава, каде што локално може да наврнат и повеќе од 30 литри на квадратен метар. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и североисточен правец. Утринската температура се движи од четири до 11, а дневната ќе биде од седум до 13 степени. Во Скопје времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Утринската температура се спушти до седум, а дневната ќе достигне до 10 степени.
XS
SM
MD
LG