Достапни линкови

Во Дагестан експлозија на пруга, нема повредени


На железничка пруга во Дагестан експлодирала бомба, непосредно пред поминување на воз кој сообраќал од Тјумен до главниот град на Азербејџан, Баку. Никој не бил повреден. Во петокот се случи експлозија во патнички воз од Москва до Санкт Петерсбург, при што 25 луѓе загинаа, а околу 100 беа повредени.
XS
SM
MD
LG