Достапни линкови

Во Пакистан убиени 32 Талибанци


Пакистанските власти соопштиле дека воените сили убиле 32 Талибанци во близината на границата со Авганистан. Во соопштението на пакистанската армија се наведува дека девет милитанти се убиени во Јужен Вазиристан , во областа каде силите веќе пет недели вршат офанзива, а другите во области во Северен Вазиристан и во областа Оракзаи.

XS
SM
MD
LG