Достапни линкови

22 нови заболени од новиот грип во Скопје


Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести се хоспитализирани 22 нови пациенти со симптоми на новиот грип, соопшти Министерството за здравство. Давјца од нив се со потешка форма на пневмонија. Во моментов на Клиниката има вкупно 60 пациенти.
XS
SM
MD
LG