Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во ноќните и утринските часови по котлините и речните долини ќе има магла која во текот на денот ќе се растура. Утринската температура се движи од минус два до пет, а дневната ќе биде од 15 до 22 степена. Во Скопје и околината претпладне ќе биде магливо, а попладне сончево. Утринската температура се спушти до три, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG