Достапни линкови

Во Хрватска досега 6 луѓе починале од свински грип


Епидемијата на новиот грип во Хрватска ја однесе и шестата жртва, соопштуваат од хрватското Министерство за здравство. Од првото појавување на новиот грип во почетокот на јули до денес со новиот грип се заразиле 11.916 луѓе од кои околу 10.000 го преболеле грипот без поголеми компликации, а овој момент од новиот грип боледуваат околу две илјади луѓе, соопштува Министерството


XS
SM
MD
LG