Достапни линкови

Прва жртва на свинскиот грип во Македонија


На Инфективната клиника во Скопје денеска починал човек од свински грип, што е прва жртва на новиот тип на грип во земјата. Во Македонија има околу 100 потврдени случаи на заболени од вирусот Х1Н1.
XS
SM
MD
LG