Достапни линкови

Медведев и Тирк на натпреварот Словенија - Русија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ќе ја посети Словенија, при што ќе разговара со претседателот Данило Тирк. Двајцата претседатели, вечер во Марибор, ќе го гледаат реванш натпреварот од баражот за пласман на наредното светско фудбалско првенство меѓу Словенија и Русија.
XS
SM
MD
LG