Достапни линкови

Вечерва координација на државниот врв за името


Државниот врв вечерва ќе одржи координативна средба на која ќе бидат разгледани последните случувања околу прашањето за името.На средбата која треба да се одржи во претседателската вила „Водно“, македонскиот преговарач Зоран Јолевски, ќе го информира државниот врв за содржината на разговорите со медијаторот Метју Нимиц пред три дена во Њујорк и за позициите на Грција што на посредникот на ОН, ден претходно, му ги соопштил грчкиот преговарач Адамантиос Василакис.

XS
SM
MD
LG