Достапни линкови

Собранието изгласа, петокраката од Грбот се трга


Собранието на Македонија го изгласа Законот за државниот Грб, со кој од Грбот се трга ѕвездата петокрака. Останатите симболи застапени на Грбот остануваат, само што сега житните класија се поврзуваат на врвот. Откако ќе стапи овој закон на сила, личните документи ќе треба да се сменат во рок од две години

XS
SM
MD
LG