Достапни линкови

Марадона два месеца надвор од фудбалот


Светската фудбалска федерација ФИФА му забрани на селекторот на аргентинската репрезентација Диего Марадона два месеца да се занимава со секаква фудбалска активност. Тоа е казната откако тој на недоследен начин им се обратил на новинарите откако Аргентина во минатиот месец се квалификуваше за Светскиот фудбалски куп во Јужна Африка.
XS
SM
MD
LG