Достапни линкови

Нови 54 заболени од свински грип во Македонија


Во текот на последните 24 часа, во Макеоднија се регистрирани нови 54 луѓе заболени од свински грип, соопштуваат од Министерството за здравство. Од Клиниката за инфективни болести велат дека таму се хоспитализирани вкупно 14 пациенти кои се во стабилна здравствена состојба.

XS
SM
MD
LG