Достапни линкови

Германскиот министер за одбрана во АвганистанГерманскиот министер за одбрана Карл Теодор Гутенберг допатува во посета на Кабул, каде што ќе има средба со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи и со командантот на НАТО силите Стенли Мек Кристал. Предвидено е Гутенберг да оставри средби и со германските војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG