Достапни линкови

Путин:Австија да биде дел од гасоводот Јужен тек


Руски премиер Владимир Путин побарал денеска и Австрија за влезе во проектот за гасовод Јужен тек. По разговорите со австрискиот канцелар Вернер Фајмен, Путин изјавил дека се догоовриле за соработка на проектот Јужен тек. Австрискиот канцелар изјавил дека на Јужен тек не треба да се гледа како на конкурент на гасоводот Набуко .

XS
SM
MD
LG